Zwemmen met een stoma
Sommige mensen maken zich zorgen over zwemmen met een stoma. Maar met een beetje voorbereiding kunt u zorgeloos thuis of op vakantie zwemmen.
Badkleding voor vrouwen
Voor dames die extra zelfvertrouwen en discretie zoeken, is een badpak of tankini met hoge slip een goede keuze. Dit biedt een verhoogde veiligheid dat het stomazakje niet of nauwelijks zichtbaar is. De keuze voor een badpak met patroon kan ook helpen voor extra discretie en verminderde zichtbaarheid. Sommige stomadragers brengen het stomazakje zijdelings (horizontaal) aan.
Een optie voor mannen is het dragen van een lycra fietsbroekje onder de zwembroek. Het fietsbroekje zit iets hoger en verbergt het stomazakje en zorgt voor extra fixatie.
Het belangrijkste van alles is natuurlijk dat u vooral draagt waarin u zich comfortabel voelt.
Filter-stickers voor uw stomazakje
In elke doos stomazakjes vindt u kleine stickers. Wellicht heeft u wel eens afgevraagd waar die voor zijn. Het zijn kleine bescherm-stickers voor uw filter. Gebruik een sticker als u gaat zwemmen en niet na elke duik in het water uw zakje wilt wisselen. Plak een sticker over het filter als u gaat zwemmen zodat deze beschermd is tegen water. U kunt de sticker eenvoudig verwijderen als u weer droog bent.
Uw stomazakje
Als u uit het zwembad of de zee komt, is uw stomazakje nat maar moet het haar hechting op uw huid behouden. Als u in de gelegenheid bent om het zakje te drogen met een handdoek of eventueel te wisselen dan is dat aan te raden. Mocht u in een privé omgeving zijn met beschikking over een föhn, dan kunt u het zakje voorzichtig drogen en het zakje later wisselen.
Zwemdag speciaal voor stomadragers
Speciaal voor stomadragers organiseert Stichting Stomaatje een zwemdag waarbij een zwembad wordt afgehuurd. Wilt u ook eens zwemmen met mede-stomadragers waarbij aandacht is voor uw privacy en begrip is voor uw eventuele onzekerheid? Kijk voor meer informatie en de volgende zwemdag op de website van Stomaatje.